TRJB335M025RRJ
AVX Corporation
TRJB335M025RRJ
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TRJB335M025RRJ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TRJB335M025RRJ
Manufacturer AVX
Description Surface Mount Tantalum Capacitor, 3.3 uF, 25 V, ± 20%, -55 C, 125 C, 1210 [3528-21 Metric]
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 51895 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:25V
Type:Molded
Tolerance:±20%
Size / Dimension:0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Series:TRJ
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1411 (3528 Metric), 1210
Other Names:478-4954-2
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Manufacturer Size Code:B
Lifetime @ Temp.:-
Lead Spacing:-
Height - Seated (Max):0.083" (2.10mm)
Features:General Purpose
Failure Rate:-
ESR (Equivalent Series Resistance):3.74 Ohm
Detailed Description:3.3µF Molded Tantalum Capacitors 25V 1411 (3528 Metric), 1210 3.74 Ohm
Capacitance:3.3µF