TPSM84212EAB
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TPSM84212EAB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TPSM84212EAB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | TPSM84212EAB |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | 1.5A, 28V Input, 12V Output, TO-220 Power Module 3-SIP MODULE -40 to 125 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $5.35 | $4.829 | $4.356 | $4.261 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Output 4: | - |
|---|---|
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 1: | 12V |
| Voltage - Input (Min): | 14.5V |
| Voltage - Input (Max): | 28V |
| Type: | Linear Regulator Replacement |
| Supplier Device Package: | 3-SIP Module |
| Size / Dimension: | 0.40" L x 0.31" W x 0.44" H (10.1mm x 7.8mm x 11.1mm) |
| Series: | TPS |
| Packaging: | Tray |
| Package / Case: | 3-SIP Module |
| Other Names: | 296-47075 TPSM84212EAB-ND |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (With Derating) |
| Number of Outputs: | 1 |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 18 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Features: | OCP, OTP, OVP |
| Efficiency: | 94% |
| Detailed Description: | Linear Regulator Replacement DC DC Converter 1 Output 12V 1.5A 14.5V - 28V Input |
| Current - Output (Max): | 1.5A |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply TPSM84212EAB, use the request quote form to request TPSM84212EAB pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TPSM84212EAB.The price and lead time for TPSM84212EAB depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TPSM84212EAB.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
