TPSM84209RKHT
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TPSM84209RKHT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TPSM84209RKHT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | TPSM84209RKHT |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | 4.5-V to 28-V input, 1.2-V to 6-V output, 2.5-A power module 9-QFN-FCMOD -40 to 85 |
| Lead Free Status / RoHS Status |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $3.372 | $3.044 | $2.745 | $2.686 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Output 4: | - |
|---|---|
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 1: | 1.2 ~ 6 V |
| Voltage - Input (Min): | 4.5V |
| Voltage - Input (Max): | 28V |
| Type: | Non-Isolated PoL Module |
| Supplier Device Package: | 9-QFN-FCMOD (4.5x4) |
| Size / Dimension: | 0.18" L x 0.16" W x 0.08" H (4.5mm x 4.0mm x 2.1mm) |
| Series: | TPS |
| Power (Watts): | 15W |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Package / Case: | 9-PowerQFN |
| Other Names: | 296-49513-1 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (With Derating) |
| Number of Outputs: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Features: | OCP, OTP, UVLO |
| Efficiency: | 86.5% |
| Detailed Description: | Non-Isolated PoL Module DC DC Converter 1 Output 1.2 ~ 6 V 2.5A 4.5V - 28V Input |
| Current - Output (Max): | 2.5A |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply TPSM84209RKHT, use the request quote form to request TPSM84209RKHT pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TPSM84209RKHT.The price and lead time for TPSM84209RKHT depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TPSM84209RKHT.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
