TPSM84205EAB
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TPSM84205EAB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TPSM84205EAB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | TPSM84205EAB |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | 1.5A, 28V Input, 5V Output TO-220 Power Module 3-SIP MODULE -40 to 125 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Request inventory verification / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $5.297 | $4.782 | $4.313 | $4.219 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Output 4: | - |
|---|---|
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 1: | 5V |
| Voltage - Input (Min): | 7V |
| Voltage - Input (Max): | 28V |
| Type: | Linear Regulator Replacement |
| Supplier Device Package: | 3-SIP Module |
| Size / Dimension: | 0.40" L x 0.31" W x 0.44" H (10.1mm x 7.8mm x 11.1mm) |
| Series: | TPS |
| Packaging: | Tray |
| Package / Case: | 3-SIP Module |
| Other Names: | 296-47074 TPSM84205EAB-ND |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (With Derating) |
| Number of Outputs: | 1 |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 18 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Request inventory verification / RoHS Compliant |
| Features: | OCP, OTP, OVP |
| Efficiency: | 94% |
| Detailed Description: | Linear Regulator Replacement DC DC Converter 1 Output 5V 1.5A 7V - 28V Input |
| Current - Output (Max): | 1.5A |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply TPSM84205EAB, use the request quote form to request TPSM84205EAB pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TPSM84205EAB.The price and lead time for TPSM84205EAB depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TPSM84205EAB.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
