TPS92512EVM-001
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TPS92512EVM-001 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TPS92512EVM-001 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | TPS92512EVM-001 |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | IC LED DRIVER RGLTR DIM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Not applicable / Not applicable |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $50.88 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Output: | 5 V ~ 25 V |
|---|---|
| Voltage - Input: | 12 V ~ 60 V |
| Utilized IC / Part: | TPS92512 |
| Supplied Contents: | Board(s) |
| Series: | - |
| Outputs and Type: | 1, Non-Isolated |
| Other Names: | 296-42552 TPS92512EVM-001-ND |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Not applicable / Not applicable |
| Features: | Dimmable |
| Detailed Description: | TPS92512 1, Non-Isolated Output LED Driver Evaluation Board |
| Current - Output / Channel: | 1.5A |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply TPS92512EVM-001, use the request quote form to request TPS92512EVM-001 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TPS92512EVM-001.The price and lead time for TPS92512EVM-001 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TPS92512EVM-001.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
