TPS92511EVM
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TPS92511EVM with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TPS92511EVM with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | TPS92511EVM |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | EVAL MODULE FOR TPS92511 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Not applicable / Not applicable |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $50.88 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Output: | 38V |
|---|---|
| Voltage - Input: | 43 V ~ 53 V |
| Utilized IC / Part: | TPS92511 |
| Supplied Contents: | Board(s) |
| Series: | - |
| Outputs and Type: | 1, Non-Isolated |
| Other Names: | 296-45977 TPS92511EVM-ND |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Not applicable / Not applicable |
| Features: | Dimmable |
| Detailed Description: | TPS92511 1, Non-Isolated Output LED Driver Evaluation Board |
| Current - Output / Channel: | 500mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply TPS92511EVM, use the request quote form to request TPS92511EVM pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TPS92511EVM.The price and lead time for TPS92511EVM depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TPS92511EVM.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
