TM3D227K004EBA
Buy TM3D227K004EBA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TM3D227K004EBA
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description TM3227K004DEBA
(In US Dollars)
500 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:4V
Type:Molded
Tolerance:±10%
Size / Dimension:0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Package / Case:2917 (7343 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:17 Weeks
Height - Seated (Max):0.122" (3.10mm)
Features:High Reliability
Failure Rate:-
ESR (Equivalent Series Resistance):600 mOhm
Detailed Description:220µF Molded Tantalum Capacitors 4V 2917 (7343 Metric) 600 mOhm
Capacitance:220µF