TM3D226M016EBA
Buy TM3D226M016EBA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TM3D226M016EBA
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description TM3226M016DEBA
(In US Dollars)
500 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:16V
Type:Molded
Tolerance:±20%
Size / Dimension:0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Package / Case:2917 (7343 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:17 Weeks
Height - Seated (Max):0.122" (3.10mm)
Features:High Reliability
Failure Rate:-
ESR (Equivalent Series Resistance):800 mOhm
Detailed Description:22µF Molded Tantalum Capacitors 16V 2917 (7343 Metric) 800 mOhm
Capacitance:22µF