TLS205B0LDV33XUMA1
International Rectifier (Infineon Technologies)
TLS205B0LDV33XUMA1
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TLS205B0LDV33XUMA1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TLS205B0LDV33XUMA1
Manufacturer International Rectifier (Infineon Technologies)
Description IC REG LINEAR 3.3V 500MA TSON-10
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 5800 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
5000 pcs
Data sheet
Voltage Dropout (Max):0.45V @ 500mA
Voltage - Output (Min/Fixed):3.3V
Voltage - Output (Max):-
Voltage - Input (Max):20V
Supplier Device Package:PG-TSON-10
Series:Automotive, AEC-Q100
Protection Features:Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:10-TFDFN Exposed Pad
PSRR:65dB (120Hz)
Output Type:Fixed
Output Configuration:Positive
Other Names:SP001303998
TLS205B0LDV33XUMA1TR
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C (TJ)
Number of Regulators:1
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):2A (4 Weeks)
Manufacturer Standard Lead Time:14 Weeks
Detailed Description:Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 3.3V 500mA PG-TSON-10
Current - Supply (Max):31mA
Current - Quiescent (Iq):60µA
Current - Output:500mA