THA0412BN
Delta Electronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy THA0412BN with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy THA0412BN with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | THA0412BN |
|---|---|
| Manufacturer | Delta Electronics |
| Description | FAN AXIAL 40X28MM 12VDC WIRE |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 50 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $20.06 | $19.152 | $17.328 | $15.96 | ||
| 100 pcs | 250 pcs | 500 pcs | |||
| $14.318 | $13.224 | $12.312 | |||
Specifications
Data sheet
| Width: | 28.00mm |
|---|---|
| Weight: | 0.101 lb (45.81g) |
| Voltage Range: | 7 ~ 13.2VDC |
| Voltage - Rated: | 12VDC |
| Termination: | 4 Wire Leads |
| Static Pressure: | 2.400 in H2O (597.8 Pa) |
| Size / Dimension: | Square - 40mm L x 40mm H |
| Series: | THA |
| RPM: | 19000 RPM |
| Power (Watts): | 10.70W |
| Other Names: | 603-1682 |
| Operating Temperature: | 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C) |
| Noise: | 59.0 dB(A) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Material - Frame: | Aluminum |
| Material - Blade: | Plastic |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 22 Weeks |
| Lifetime @ Temp.: | 70000 Hrs @ 40°C |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Ingress Protection: | - |
| Features: | PWM Control, Speed Sensor (Tach) |
| Fan Type: | Tubeaxial |
| Current Rating: | 0.890A |
| Bearing Type: | Ball |
| Approvals: | CE, cURus, TUV |
| Air Flow: | 29.5 CFM (0.826m³/min) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply THA0412BN, use the request quote form to request THA0412BN pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number THA0412BN.The price and lead time for THA0412BN depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# THA0412BN.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
