THA0412AD-TZW3
Delta Electronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy THA0412AD-TZW3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy THA0412AD-TZW3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | THA0412AD-TZW3 |
|---|---|
| Manufacturer | Delta Electronics |
| Description | FAN AXIAL 40X20MM 12VDC WIRE |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 50 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $17.56 | $16.758 | $15.162 | $13.965 | ||
| 100 pcs | 250 pcs | 500 pcs | |||
| $12.529 | $11.571 | $10.773 | |||
Specifications
Data sheet
| Width: | 20.00mm |
|---|---|
| Weight: | 0.055 lb (24.95g) |
| Voltage Range: | 7 ~ 15VDC |
| Voltage - Rated: | 12VDC |
| Termination: | 4 Wire Leads |
| Static Pressure: | 1.385 in H2O (345.0 Pa) |
| Size / Dimension: | Square - 40mm L x 40mm H |
| Series: | THA |
| RPM: | 15600 RPM |
| Power (Watts): | 5.16W |
| Other Names: | 603-1781 THA0412ADTZW3 |
| Operating Temperature: | -13 ~ 158°F (-25 ~ 70°C) |
| Noise: | 52.0 dB(A) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Material - Frame: | Plastic |
| Material - Blade: | Plastic |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 22 Weeks |
| Lifetime @ Temp.: | 70000 Hrs @ 40°C |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Ingress Protection: | IP55 - Dust Protected, Water Resistant |
| Features: | PWM Control, Speed Sensor (Tach) |
| Fan Type: | Tubeaxial |
| Current Rating: | 0.430A |
| Bearing Type: | Ball |
| Approvals: | CE, cURus, TUV |
| Air Flow: | 20.6 CFM (0.577m³/min) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply THA0412AD-TZW3, use the request quote form to request THA0412AD-TZW3 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number THA0412AD-TZW3.The price and lead time for THA0412AD-TZW3 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# THA0412AD-TZW3.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
