TEMT7100ITX01
Electro-Films (EFI) / Vishay
TEMT7100ITX01
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TEMT7100ITX01 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TEMT7100ITX01
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description PHOTOTRANSISTOR 870NM 0805 SMD
(In US Dollars)
3000 pcs
Data sheet
Wavelength:870nm
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):20V
Viewing Angle:120°
Series:Automotive, AEC-Q101
Power - Max:100mW
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Orientation:Vertical
Operating Temperature:-40°C ~ 110°C (TA)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):4 (72 Hours)
Manufacturer Standard Lead Time:7 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Detailed Description:Phototransistor 870nm Vertical 0805 (2012 Metric)
Current - Collector (Ic) (Max):20mA