TAJB686K006RNJ
KYOCERA AVX
TAJB686K006RNJ
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TAJB686K006RNJ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TAJB686K006RNJ
Manufacturer KYOCERA AVX
Description Cap Tant Solid 68uF 6.3V B CASE 10% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) SMD 3528-21 0.9 Ohm 125A?HA?? T/R
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 40373 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:6.3V
Type:Molded
Tolerance:±10%
Size / Dimension:0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Series:TAJ
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1411 (3528 Metric)
Other Names:478-1696-2
TAJB686K006R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Manufacturer Size Code:B
Lifetime @ Temp.:-
Lead Spacing:-
Height - Seated (Max):0.083" (2.10mm)
Features:General Purpose
Failure Rate:-
ESR (Equivalent Series Resistance):900 mOhm
Detailed Description:68µF Molded Tantalum Capacitors 6.3V 1411 (3528 Metric) 900 mOhm
Capacitance:68µF