TAJB686K004RNJ
AVX Corporation
TAJB686K004RNJ
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TAJB686K004RNJ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TAJB686K004RNJ
Manufacturer AVX
Description Surface Mount Tantalum Capacitor, 68 uF, 4 V, ± 10%, -55 C, 125 C, 1210 [3528-21 Metric]
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 33429 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:4V
Type:Molded
Tolerance:±10%
Size / Dimension:0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Series:TAJ
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:1411 (3528 Metric)
Other Names:478-2344-1
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Manufacturer Size Code:B
Lifetime @ Temp.:-
Lead Spacing:-
Height - Seated (Max):0.083" (2.10mm)
Features:General Purpose
Failure Rate:-
ESR (Equivalent Series Resistance):1.8 Ohm
Detailed Description:68µF Molded Tantalum Capacitors 4V 1411 (3528 Metric) 1.8 Ohm
Capacitance:68µF