TAJB685M025SNJ
AVX Corporation
TAJB685M025SNJ
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TAJB685M025SNJ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TAJB685M025SNJ
Manufacturer AVX Corporation
Description CAP TANT 6.8UF 20% 25V SMD
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Rated:25V
Type:Molded
Tolerance:±20%
Size / Dimension:0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Series:TAJ
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1411 (3528 Metric)
Other Names:TAJB685M025S
TAJB685M025S-ND
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Size Code:B
Lifetime @ Temp.:-
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.083" (2.10mm)
Features:General Purpose
Failure Rate:-
ESR (Equivalent Series Resistance):2.8 Ohm
Detailed Description:6.8µF Molded Tantalum Capacitors 25V 1411 (3528 Metric) 2.8 Ohm
Capacitance:6.8µF