T55D336M025C0060
Vishay / Sprague
T55D336M025C0060
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy T55D336M025C0060 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. T55D336M025C0060
Manufacturer Vishay Sprague
Description CAP TANT POLY 33UF 25V 2917
(In US Dollars)
500 pcs1000 pcs2500 pcs5000 pcs12500 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:25V
Type:Molded
Tolerance:33µF
Surface Mount Land Size:-
Supplier Device Package:D
Size / Dimension:0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Series:vPolyTan™ T55
RoHS Status:Tape & Reel (TR)
Polarization:2917 (7343 Metric)
Other Names:718-2178-2
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):3 (168 Hours)
Manufacturer Standard Lead Time:17 Weeks
Manufacturer Part Number:T55D336M025C0060
Lifetime @ Temp.:60 mOhm @ 100kHz
Height - Seated (Max):0.118" (3.00mm)
Features:General Purpose
Expanded Description:33µF ±20% Molded Tantalum Polymer Capacitor 25V 2917 (7343 Metric) 60 mOhm @ 100kHz
ESR (Equivalent Series Resistance):±20%
Applications:1000 Hrs @ 105°C