T55D106M050C0120
Electro-Films (EFI) / Vishay
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy T55D106M050C0120 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. T55D106M050C0120
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP TANT POLY 10UF 50V 2917
(In US Dollars)
500 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:50V
Type:Molded
Tolerance:±20%
Size / Dimension:0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Series:vPolyTan™ T55
Ratings:-
Packaging:-
Package / Case:2917 (7343 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Mounting Type:Surface Mount
Manufacturer Standard Lead Time:18 Weeks
Manufacturer Size Code:D
Lifetime @ Temp.:-
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.118" (3.00mm)
Features:General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance):120 mOhm @ 100kHz
Detailed Description:10µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 50V 2917 (7343 Metric) 120 mOhm @ 100kHz
Capacitance:10µF