T55B686M6R3C0150
Electro-Films (EFI) / Vishay
T55B686M6R3C0150
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy T55B686M6R3C0150 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. T55B686M6R3C0150
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP TANT POLY 68UF 6.3V 1411
(In US Dollars)
2000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:6.3V
Type:Molded
Tolerance:±20%
Size / Dimension:0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Series:vPolyTan™ T55
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1411 (3528 Metric)
Other Names:718-2057-2
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):3 (168 Hours)
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Manufacturer Size Code:B
Lifetime @ Temp.:-
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.083" (2.10mm)
Features:General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance):150 mOhm
Detailed Description:68µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 6.3V 1411 (3528 Metric) 150 mOhm
Capacitance:68µF