T55B477M2R5C0025
Electro-Films (EFI) / Vishay
T55B477M2R5C0025
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy T55B477M2R5C0025 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. T55B477M2R5C0025
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP TANT POLY 470UF 2.5V SMD
(In US Dollars)
2000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:2.5V
Type:Molded
Tolerance:±20%
Size / Dimension:0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Series:vPolyTan™ T55
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1411 (3528 Metric)
Other Names:718-2089-2
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):3 (168 Hours)
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Manufacturer Size Code:B
Lifetime @ Temp.:-
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.083" (2.10mm)
Features:General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance):25 mOhm
Detailed Description:470µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 2.5V 1411 (3528 Metric) 25 mOhm
Capacitance:470µF