T520D107M010ATE080
KEMET
T520D107M010ATE080
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy T520D107M010ATE080 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. T520D107M010ATE080
Manufacturer KEMET
Description Cap Tant Solid 100uF 10V D CASE 20% (7.3 X 4.3 X 2.8mm) SMD 7343-31 0.08 Ohm 105 C T/R
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 41555 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:10V
Type:Molded
Tolerance:±20%
Size / Dimension:0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Package / Case:2917 (7343 Metric)
Other Names:399-4030-2
B76010D1079M080
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):3 (168 Hours)
Manufacturer Standard Lead Time:24 Weeks
Manufacturer Size Code:D
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 105°C
Lead Spacing:-
Height - Seated (Max):0.122" (3.10mm)
Features:General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance):80 mOhm @ 100kHz
Detailed Description:100µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 10V 2917 (7343 Metric) 80 mOhm @ 100kHz
Capacitance:100µF