T491D106K020AT4539
KEMET
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy T491D106K020AT4539 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. T491D106K020AT4539
Manufacturer KEMET
Description CAP TANT 10.0UF 20.0V
Lead Free Status / RoHS Status
Call
Reference Price
(In US Dollars)
500 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:20V
Type:Molded
Tolerance:±10%
Size / Dimension:0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Series:T491
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2917 (7343 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Manufacturer Standard Lead Time:24 Weeks
Manufacturer Size Code:D
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 125°C
Lead Spacing:-
Height - Seated (Max):0.122" (3.10mm)
Features:General Purpose
Failure Rate:-
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Detailed Description:100µF Molded Tantalum Capacitors 20V 2917 (7343 Metric)
Capacitance:100µF