T491D106K025AS
KEMET
T491D106K025AS
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy T491D106K025AS with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. T491D106K025AS
Manufacturer KEMET
Description Cap Tant Solid 10uF 25V D CASE 10%
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
In stock 182 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:25V
Type:Molded
Tolerance:±10%
Size / Dimension:0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Package / Case:2917 (7343 Metric)
Other Names:399-1635-2
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Size Code:D
Lifetime @ Temp.:-
Lead Spacing:-
Height - Seated (Max):0.122" (3.10mm)
Features:General Purpose
Failure Rate:-
ESR (Equivalent Series Resistance):1 Ohm
Detailed Description:10µF Molded Tantalum Capacitors 25V 2917 (7343 Metric) 1 Ohm
Capacitance:10µF