T491C686M010ZTZ330
Buy T491C686M010ZTZ330 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. T491C686M010ZTZ330
Manufacturer KEMET
Description CAP TANT 68.0UF 10.0V
(In US Dollars)
750 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:10V
Type:Molded
Tolerance:±20%
Size / Dimension:0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Package / Case:2312 (6032 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Manufacturer Standard Lead Time:52 Weeks
Manufacturer Size Code:C
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 125°C
Lead Spacing:-
Height - Seated (Max):0.110" (2.80mm)
Features:General Purpose
Failure Rate:-
ESR (Equivalent Series Resistance):1 Ohm
Detailed Description:68µF Molded Tantalum Capacitors 10V 2312 (6032 Metric) 1 Ohm
Capacitance:68µF