SZ1SMB51AT3G
Hamlin / Littelfuse
SZ1SMB51AT3G
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SZ1SMB51AT3G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SZ1SMB51AT3G
Manufacturer Littelfuse Inc.
Description TVS DIODE 51VWM 82.4VC SMB
(In US Dollars)
2500 pcs
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):1
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:56.7V
Voltage - Breakdown (Min):51V
Voltage - Breakdown:SMB
Type:Zener
Series:Automotive, AEC-Q101
RoHS Status:Tape & Reel (TR)
Ripple Current - Low Frequency:Automotive
Power Line Protection:600W
Power - Peak Pulse:7.3A
Polarization:DO-214AA, SMB
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C (TJ)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:18 Weeks
Manufacturer Part Number:SZ1SMB51AT3G
Current - Peak Pulse (10/1000µs):82.4V
Capacitance @ Frequency:345pF @ 1MHz