SZ1SMB33AT3G
Hamlin / Littelfuse
SZ1SMB33AT3G
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SZ1SMB33AT3G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SZ1SMB33AT3G
Manufacturer Littelfuse
Description Zen Smb Tvs 600W 33V Spcl
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 49532 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):33V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:53.3V
Voltage - Breakdown (Min):36.7V
Unidirectional Channels:1
Type:Zener
Supplier Device Package:SMB
Series:Automotive, AEC-Q101
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:600W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:DO-214AA, SMB
Other Names:F11560TR
SZ1SMB33AT3G-ND
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C (TJ)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:23 Weeks
Current - Peak Pulse (10/1000µs):11.3A
Capacitance @ Frequency:510pF @ 1MHz