SZ1SMB16AT3G
Hamlin / Littelfuse
SZ1SMB16AT3G
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SZ1SMB16AT3G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SZ1SMB16AT3G
Manufacturer Hamlin / Littelfuse
Description TVS DIODE 16V 26V SMB
(In US Dollars)
2500 pcs5000 pcs12500 pcs
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):16V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:26V
Voltage - Breakdown (Min):17.8V
Unidirectional Channels:1
Type:Zener
Supplier Device Package:SMB
Series:Automotive, AEC-Q101
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:600W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:DO-214AA, SMB
Other Names:F11546TR
SZ1SMB16AT3G-ND
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C (TJ)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:23 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Current - Peak Pulse (10/1000µs):23.1A
Capacitance @ Frequency:965pF @ 1MHz