SZ1SMB15CAT3G
Hamlin / Littelfuse
SZ1SMB15CAT3G
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SZ1SMB15CAT3G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SZ1SMB15CAT3G
Manufacturer Hamlin / Littelfuse
Description TVS DIODE 15V 24.4V SMB
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs100 pcs
250 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):15V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:24.4V
Voltage - Breakdown (Min):16.7V
Type:Zener
Supplier Device Package:SMB
Series:Automotive, AEC-Q101
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:600W
Packaging:Original-Reel®
Package / Case:DO-214AA, SMB
Other Names:F11544DKR
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C (TJ)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:37 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Current - Peak Pulse (10/1000µs):24A
Capacitance @ Frequency:555pF @ 1MHz