ST25002C
U.S. Sensor
ST25002C
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ST25002C with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ST25002C
Manufacturer U.S. Sensor
Description ICL 25 OHM 20% 2A 13.97MM
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Tolerance:±20%
Series:ST
R @ Current:640 mOhms
R @ 25°C:25 Ohms
Packaging:Bulk
Lead Spacing:0.200" (5.08mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Diameter:0.550" (13.97mm)
Detailed Description:Inrush Current Limiter 25 Ohms ±20% 2A 0.550" (13.97mm)
Current - Steady State Max:2A