ST250-1A BLK
Daburn
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ST250-1A BLK with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ST250-1A BLK with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | ST250-1A BLK |
|---|---|
| Manufacturer | Daburn |
| Description | SHRINK TAPE BLK 1IN X 8FT |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $9.90 | $9.466 | $8.605 | |||
Specifications
Data sheet
| Width: | 1.000" (25.40mm) |
|---|---|
| Type: | Tape |
| Thickness: | 0.018" (0.46mm) |
| Series: | Daflex |
| Other Names: | ST2501ABLK W213 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Material: | Rubber |
| Length: | 8.00' (2.44m) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Diameter: | - |
| Detailed Description: | Black Cold Shrink Tape 1.000" (25.40mm) X 8.00' (2.44m) |
| Color: | Black |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply ST250-1A BLK, use the request quote form to request ST250-1A BLK pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ST250-1A BLK.The price and lead time for ST250-1A BLK depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# ST250-1A BLK.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


