SRR4528A-331M
Bourns, Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SRR4528A-331M with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SRR4528A-331M
Manufacturer Bourns, Inc.
Description FIX IND 330UH 320MA 2.16KOHM SMD
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 500 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
500 pcs1000 pcs2500 pcs
5000 pcs12500 pcs25000 pcs
Data sheet
Type:-
Tolerance:±20%
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Shielding:Shielded
Series:SRR4528A
Ratings:AEC-Q200
Q @ Freq:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Nonstandard
Other Names:SRR4528A-331MTR
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material - Core:Ferrite
Manufacturer Standard Lead Time:18 Weeks
Inductance Frequency - Test:100kHz
Inductance:330µH
Height - Seated (Max):0.110" (2.80mm)
Frequency - Self Resonant:4.5MHz
Features:-
Detailed Description:330µH Shielded Inductor 320mA 2.16 kOhm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR):2.16 kOhm Max
Current Rating:320mA
Current - Saturation:180mA