SRR4528A-470M
Bourns, Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SRR4528A-470M with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SRR4528A-470M
Manufacturer Bourns
Description FIXED IND 47UH 860MA 0.3 OHM SMD
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 36714 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Type:-
Tolerance:±20%
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Shielding:Shielded
Series:SRR4528A
Ratings:AEC-Q200
Q @ Freq:-
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:Nonstandard, Corner Terminals
Other Names:SRR4528A-470MCT
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material - Core:Ferrite
Manufacturer Standard Lead Time:18 Weeks
Inductance Frequency - Test:100kHz
Inductance:47µH
Height - Seated (Max):0.110" (2.80mm)
Frequency - Self Resonant:15MHz
Features:-
Detailed Description:47µH Shielded Inductor 860mA 300 Ohm Max Nonstandard, Corner Terminals
DC Resistance (DCR):300 Ohm Max
Current Rating:860mA
Current - Saturation:520mA