SQCAEM0R2BATME\500
AVX Corporation
SQCAEM0R2BATME\500
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SQCAEM0R2BATME\500 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SQCAEM0R2BATME\500
Manufacturer AVX Corporation
Description CAP CER 0.2PF 150V 0505
(In US Dollars)
500 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:150V
Tolerance:±0.1pF
Thickness (Max):0.022" (0.57mm)
Temperature Coefficient:M
Size / Dimension:0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Series:SQ
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0505 (1313 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:High Q, Low Loss, Ultra Low ESR
Detailed Description:0.2pF ±0.1pF 150V Ceramic Capacitor M 0505 (1313 Metric)
Capacitance:0.2pF