SQCAEM0R1BAJME
AVX Corporation
SQCAEM0R1BAJME
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SQCAEM0R1BAJME with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SQCAEM0R1BAJME
Manufacturer AVX Corporation
Description CAP CER 0.1PF 150V 0505
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
In stock 339 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:150V
Tolerance:±0.1pF
Thickness (Max):0.022" (0.57mm)
Temperature Coefficient:M
Size / Dimension:0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Series:SQ
Ratings:-
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:0505 (1313 Metric)
Other Names:478-2667-1
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Height - Seated (Max):-
Features:High Q, Low Loss, Ultra Low ESR
Detailed Description:0.1pF ±0.1pF 150V Ceramic Capacitor M 0505 (1313 Metric)
Capacitance:0.1pF