SPFR350.X
Hamlin / Littelfuse
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SPFR350.X with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SPFR350.X
Manufacturer Hamlin / Littelfuse
Description FUSE CRTRDGE 350A 1KVDC CYLINDR
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:1kV
Size / Dimension:2.595" Dia x 7.478" L (65.90mm x 189.94mm)
Series:POWR-GARD® SPFR
Response Time:Fast
Packaging:Bulk
Package / Case:Cylindrical, Blade Terminals
Other Names:SPFR350X
Operating Temperature:-
Mounting Type:Holder
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Fuse Type:Cartridge
Features:-
Current Rating:350A