SMP30-240
STMicroelectronics
SMP30-240
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SMP30-240 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SMP30-240
Manufacturer STMicroelectronics
Description Transient Voltage Suppressor, Tvs, Trisil Smp30 Series, Bidirectional, 216 V, Do-214Ac, 2
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 46499 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage - Off State:240V
Voltage - Breakover:320V
Series:SMP, TRISIL™
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:DO-214AC, SMA
Other Names:497-12528-1
Current - Peak Pulse (8/20µs):70A
Current - Peak Pulse (10/1000µs):30A
Current - Hold (Ih):150mA
Capacitance:20pF