SMP30-130
STMicroelectronics
SMP30-130
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SMP30-130 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SMP30-130
Manufacturer STMicroelectronics
Description TRISIL 130V BIDIRECT SMA
(In US Dollars)
5000 pcs
Data sheet
Voltage - Off State:130V
Voltage - Breakover:176V
Series:SMP, TRISIL™
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:DO-214AC, SMA
Current - Peak Pulse (8/20µs):70A
Current - Peak Pulse (10/1000µs):30A
Current - Hold (Ih):150mA
Capacitance:30pF