SMM4F20A-TR
STMicroelectronics
SMM4F20A-TR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SMM4F20A-TR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SMM4F20A-TR
Manufacturer STMicroelectronics
Description TVS DIODE 20V 42.8V DO222-AA
(In US Dollars)
12000 pcs
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):20V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:42.8V
Voltage - Breakdown (Min):22.8V
Unidirectional Channels:1
Type:Zener
Supplier Device Package:DO222-AA
Series:SMM4F, TRANSIL™
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:400W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:DO-222AA
Other Names:497-7906-2
SMM4F20A-TR-ND
SMM4F20ATR
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C (TJ)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:30 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Current - Peak Pulse (10/1000µs):54A (8/20µs)