SM15T36AY
STMicroelectronics
SM15T36AY
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SM15T36AY with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SM15T36AY
Manufacturer STMicroelectronics
Description TVS DIODE 30.8V 64.3V SMC
(In US Dollars)
2500 pcs5000 pcs12500 pcs
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):30.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:64.3V
Voltage - Breakdown (Min):34.2V
Unidirectional Channels:1
Type:Zener
Supplier Device Package:SMC
Series:Automotive, AEC-Q101, SM15TY, TRANSIL™
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:1500W (1.5kW)
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:DO-214AB, SMC
Other Names:497-10902-2
Operating Temperature:-40°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs):156A (8/20µs)