SM15T36A-M3/9AT
Electro-Films (EFI) / Vishay
SM15T36A-M3/9AT
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SM15T36A-M3/9AT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SM15T36A-M3/9AT
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description TVS DIODE 30.8V 49.9V DO214AB
(In US Dollars)
7000 pcs
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):30.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:49.9V
Voltage - Breakdown (Min):34.2V
Unidirectional Channels:1
Type:Zener
Supplier Device Package:DO-214AB (SMCJ)
Series:SM15T, TransZorb®
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:1500W (1.5kW)
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:DO-214AB, SMC
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C (TJ)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:30 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Current - Peak Pulse (10/1000µs):30A