SLVU2.8-8BTG
Hamlin / Littelfuse
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SLVU2.8-8BTG with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SLVU2.8-8BTG with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SLVU2.8-8BTG |
|---|---|
| Manufacturer | Littelfuse |
| Description | ESD Suppressor Diode Diode Array Uni-Dir 2.8V 17Vc Automotive 8-Pin SOIC T/R |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $1.535 | $1.386 | $1.25 | $1.223 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 2.8V (Max) |
|---|---|
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 17V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 3V |
| Unidirectional Channels: | 8 |
| Type: | Steering (Rail to Rail) |
| Supplier Device Package: | 8-SOIC |
| Series: | Automotive, AEC-Q101, SLVU2.8-8, SPA® |
| Power Line Protection: | No |
| Power - Peak Pulse: | 750W |
| Packaging: | Original-Reel® |
| Package / Case: | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Other Names: | F6745DKR |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 11 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 24A |
| Capacitance @ Frequency: | 2.6pF @ 1MHz |
| Applications: | Automotive, Ethernet |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SLVU2.8-8BTG, use the request quote form to request SLVU2.8-8BTG pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SLVU2.8-8BTG.The price and lead time for SLVU2.8-8BTG depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SLVU2.8-8BTG.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation



