SI4320-J1-FTR
Energy Micro (Silicon Labs)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SI4320-J1-FTR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SI4320-J1-FTR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SI4320-J1-FTR |
|---|---|
| Manufacturer | Silicon Labs |
| Description | RF Receiver FSK 2.2V to 5.4V 16-Pin TSSOP T/R |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $4.853 | $4.381 | $3.951 | $3.866 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 2.2 V ~ 5.4 V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 16-TSSOP |
| Series: | - |
| Sensitivity: | -109dBm |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Modulation or Protocol: | FSK, OOK |
| Memory Size: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Frequency: | 315MHz, 433MHz, 868MHz, 915MHz |
| Features: | - |
| Detailed Description: | - RF Receiver FSK, OOK 315MHz, 433MHz, 868MHz, 915MHz -109dBm 256kbps PCB, Surface Mount 16-TSSOP |
| Data Rate (Max): | 256kbps |
| Data Interface: | PCB, Surface Mount |
| Current - Receiving: | 12mA |
| Applications: | Remote Control, RKE, Security Systems |
| Antenna Connector: | PCB, Surface Mount |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SI4320-J1-FTR, use the request quote form to request SI4320-J1-FTR pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SI4320-J1-FTR.The price and lead time for SI4320-J1-FTR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SI4320-J1-FTR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

