SI4311-B12-GM
Energy Micro (Silicon Labs)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SI4311-B12-GM with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SI4311-B12-GM with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SI4311-B12-GM |
|---|---|
| Manufacturer | Energy Micro (Silicon Labs) |
| Description | IC RECEIVER RF 315/434MHZ 20QFN |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 490 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $4.10 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 2.7 V ~ 3.6 V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 20-QFN (3x3) |
| Series: | EZRadio® |
| Sensitivity: | -104dBm |
| Packaging: | Tray |
| Package / Case: | 20-VFQFN Exposed Pad |
| Other Names: | 336-2248 336-2248-5 336-2248-5-ND SI4311B12GM |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 2 (1 Year) |
| Modulation or Protocol: | FSK |
| Memory Size: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Frequency: | 315MHz, 434MHz |
| Features: | - |
| Detailed Description: | EZRadio® RF Receiver FSK 315MHz, 434MHz -104dBm 10kbps PCB, Surface Mount 20-QFN (3x3) |
| Data Rate (Max): | 10kbps |
| Data Interface: | PCB, Surface Mount |
| Current - Receiving: | 20mA |
| Applications: | Home Automation, Remote Sensing, RKE |
| Antenna Connector: | PCB, Surface Mount |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SI4311-B12-GM, use the request quote form to request SI4311-B12-GM pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SI4311-B12-GM.The price and lead time for SI4311-B12-GM depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SI4311-B12-GM.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

