SI4313-B1-FMR
Energy Micro (Silicon Labs)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SI4313-B1-FMR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SI4313-B1-FMR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SI4313-B1-FMR |
|---|---|
| Manufacturer | Silicon Labs |
| Description | series RF Receiver FSK, GFSK, OOK 24MHz ~ 96MHz -118dBm 128kbps PCB, Surface Mount 2-QFN (4x4) |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $5.458 | $4.927 | $4.444 | $4.347 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 1.8 V ~ 3.6 V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 20-QFN (4x4) |
| Series: | EZRadio® |
| Sensitivity: | -118dBm |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 20-VFQFN Exposed Pad |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Modulation or Protocol: | FSK, GFSK, OOK |
| Memory Size: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Frequency: | 240MHz ~ 960MHz |
| Features: | - |
| Detailed Description: | EZRadio® RF Receiver FSK, GFSK, OOK 240MHz ~ 960MHz -118dBm 128kbps PCB, Surface Mount 20-QFN (4x4) |
| Data Rate (Max): | 128kbps |
| Data Interface: | PCB, Surface Mount |
| Current - Receiving: | 18.5mA |
| Applications: | Data Logging, Health Monitors, Remote Control, Weather Station |
| Antenna Connector: | PCB, Surface Mount |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SI4313-B1-FMR, use the request quote form to request SI4313-B1-FMR pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SI4313-B1-FMR.The price and lead time for SI4313-B1-FMR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SI4313-B1-FMR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


