SI-B8U261560WW
Samsung Semiconductor
SI-B8U261560WW
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SI-B8U261560WW with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SI-B8U261560WW
Manufacturer Samsung Semiconductor
Description LED MOD FSERIES GEN3 3500K STRIP
Lead Free Status / RoHS Status
In stock 863 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs100 pcs
250 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Wavelength:-
Voltage - Forward (Vf) (Typ):23V
Viewing Angle:-
Type:LED Module
Temperature - Test:65°C
Size / Dimension:560.00mm L x 18.00mm W
Series:F-Series Gen3
Packaging:Tray
Other Names:1510-2218
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:8 Weeks
Lumens/Watt @ Current - Test:171 lm/W
Light Emitting Surface (LES):-
Lens Type:Flat
Height:5.20mm
Flux @ Current/Temperature - Test:4400 lm (Typ)
Features:With Connector
Current - Test:1.12A