SDQ25-8R2-R
Bussmann (Eaton)
SDQ25-8R2-R
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SDQ25-8R2-R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SDQ25-8R2-R
Manufacturer Bussmann (Eaton)
Description INDUCT ARRAY 2 COIL 8.71UH SMD
Data sheet
Tolerance:±20%
Size / Dimension:0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm)
Package / Case:Nonstandard
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance - Connected In Series:34.85µH
Inductance - Connected In Parallel:8.71µH
Height:0.098" (2.50mm)
Detailed Description:Shielded 2 Coil Inductor Array 34.85µH Inductance - Connected in Series 8.71µH Inductance - Connected in Parallel 101.5 mOhm DC Resistance (DCR) - Parallel 1.57A Nonstandard
DC Resistance (DCR) - Series:405.9 mOhm
DC Resistance (DCR) - Parallel:101.5 mOhm
Current Saturation - Series:682mA
Current Saturation - Parallel:1.36A
Current Rating - Series:785mA
Current Rating - Parallel:1.57A