SDQ25-821-R
Bussmann (Eaton)
SDQ25-821-R
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SDQ25-821-R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SDQ25-821-R
Manufacturer Bussmann (Eaton)
Description INDUCT ARRAY 2 COIL 824.3UH SMD
Data sheet
Tolerance:±20%
Size / Dimension:0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm)
Package / Case:Nonstandard
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance - Connected In Series:3.3mH
Inductance - Connected In Parallel:824.3µH
Height:0.098" (2.50mm)
Detailed Description:Shielded 2 Coil Inductor Array 3.3mH Inductance - Connected in Series 824.3µH Inductance - Connected in Parallel 7.25 Ohm DC Resistance (DCR) - Parallel 186mA Nonstandard
DC Resistance (DCR) - Series:28.99 Ohm
DC Resistance (DCR) - Parallel:7.25 Ohm
Current Saturation - Series:70mA
Current Saturation - Parallel:140mA
Current Rating - Series:93mA
Current Rating - Parallel:186mA