SDQ25-470-R
Bussmann (Eaton)
SDQ25-470-R
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SDQ25-470-R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SDQ25-470-R
Manufacturer Bussmann (Eaton)
Description INDUCT ARRAY 2 COIL 47.43UH SMD
Data sheet
Tolerance:±20%
Size / Dimension:0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm)
Package / Case:Nonstandard
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Manufacturer Standard Lead Time:13 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance - Connected In Series:189.7µH
Inductance - Connected In Parallel:47.43µH
Height:0.098" (2.50mm)
Detailed Description:Shielded 2 Coil Inductor Array 189.7µH Inductance - Connected in Series 47.43µH Inductance - Connected in Parallel 446.1 mOhm DC Resistance (DCR) - Parallel 749mA Nonstandard
DC Resistance (DCR) - Series:1.78 Ohm
DC Resistance (DCR) - Parallel:446.1 mOhm
Current Saturation - Series:292mA
Current Saturation - Parallel:584mA
Current Rating - Series:374mA
Current Rating - Parallel:749mA