S100J25U2MU6BK0R
Buy S100J25U2MU6BK0R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. S100J25U2MU6BK0R
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP CER 10PF 6KV U2M RADIAL
(In US Dollars)
20000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:6000V (6kV)
Tolerance:±5%
Thickness (Max):-
Temperature Coefficient:U2M
Size / Dimension:0.256" Dia (6.50mm)
Package / Case:Radial, Disc
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Manufacturer Standard Lead Time:11 Weeks
Lead Style:Formed Leads - Kinked
Lead Spacing:0.394" (10.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.413" (10.50mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:10pF ±5% 6000V (6kV) Ceramic Capacitor U2M Radial, Disc
Capacitance:10pF