S100J25U2JR63V7R
Electro-Films (EFI) / Vishay
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy S100J25U2JR63V7R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. S100J25U2JR63V7R
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP CER 10PF 3KV U2J RADIAL
(In US Dollars)
20000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:3000V (3kV)
Tolerance:±5%
Thickness (Max):-
Temperature Coefficient:U2J
Size / Dimension:0.256" Dia (6.50mm)
Series:S
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial, Disc
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:11 Weeks
Lead Style:Formed Leads - Kinked
Lead Spacing:0.295" (7.50mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.413" (10.50mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:10pF ±5% 3000V (3kV) Ceramic Capacitor U2J Radial, Disc
Capacitance:10pF