RVXR-280-SB-073105
RayVio
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RVXR-280-SB-073105 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy RVXR-280-SB-073105 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | RVXR-280-SB-073105 |
|---|---|
| Manufacturer | RayVio |
| Description | XR SERIES SMD-ON-SB,275-285NM, 6 |
| Lead Free Status / RoHS Status |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 100 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $16.45 | $15.75 | $12.25 | $10.50 | ||
Specifications
Data sheet
| Wavelength: | 280nm |
|---|---|
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 7V |
| Viewing Angle: | - |
| Type: | Ultraviolet (UV) |
| Series: | XR |
| Radiant Intensity (Ie) Min @ If: | - |
| Package / Case: | Star Array |
| Other Names: | 1807-1024 |
| Orientation: | Top View |
| Operating Temperature: | 60°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 8 Weeks |
| Detailed Description: | Ultraviolet (UV) Emitter 280nm 7V 100mA Star Array |
| Current - DC Forward (If) (Max): | 100mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply RVXR-280-SB-073105, use the request quote form to request RVXR-280-SB-073105 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number RVXR-280-SB-073105.The price and lead time for RVXR-280-SB-073105 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# RVXR-280-SB-073105.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
